Liposukcja ultradźwiękowa – Tylko w Body Evolution Ursus

0
2223
liposukcja ultradzwiekowa
liposukcja ultradzwiekowa

Liposukcja to zabieg z kategorii medycyny estetycznej polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej, która jest utrapieniem wielu kobiet, ale również mężczyzn. Liposukcję dzieli się ja na różne rodzaje w zależności od metody wykonywania zabiegu. Istnieje liposukcja LASEROWA polegająca na emitowaniu promieniowania, które podgrzewa komórki tłuszczowe i doprowadza do przerwania ich błon. Liposukcja WODNA polegająca na wykorzystaniu roztworu wodnego który uwalnia tkanki tłuszczowe nie uszkadzając przy tym innych tkanek. Liposukcja KAWITACYJNA, inaczej ultradźwiękowa polegająca na rozbijaniu tkanek tłuszczowych poprzez użycie fal ultradźwiękowych o niskiej częstotliwości oraz masaż głębszych warstw tkanek. Każda z tych metod pozwala następnie usunąć
tłuszcz przy użyciu kaniuli czyli rurki o niewielkiej średnicy która wprowadzana jest pod skórę.

W walce z nadmiernymi kilogramami często pomaga nam dieta, a także ćwiczenia na siłowni ale nie zawsze to wystarczy. Nadmierny tłuszczyk, który odkłada się na boczkach, brzuchu, udach ale również na twarzy, szyi, plecach czy kolanach możemy raz na zawsze usunąć.

Liposukcja polega na zabiegowym oddzieleniu tkanki tłuszczowej od innych tkanek i usunięciu jej z organizmu pacjenta. Liposukcja cieszy się ogromną popularnością, a także wysoką skutecznością i widocznymi efektami. Zabieg przeprowadzany jest w klinikach medycyny estetycznej przez lekarza lub wykwalifikowanego kosmetologa. Na konsultacji z lekarzem oceniany jest ogólny stan pacjenta, przeprowadzony zostaje wywiad o stanie zdrowia i określany obszar z którego chcemy usunąć tłuszcz. Przeciwwskazaniem do zabiegu liposukcji są oczywiście problemy zdrowotne jak cukrzyca, nadczynność tarczycy zaburzenia układu oddechowego lub układu krążenia, zaburzenia krzepliwości krwi czy żylaki.

Efekty liposukcji są stałe, oznacza to że raz usunięta tkanka tłuszczowa nie odrodzi się już w tym samym miejscu, ale jeśli nie będziemy przestrzegać diety i ćwiczeń może powstać tuż obok miejsca z którego przedtem ją usuwaliśmy. Nie jest to więc zabieg dla osób leniwych które chcą pójść na łatwiznę i odchudzić się liposukcją. Liposukcja modeluje ciało, pozwala odzyskać odpowiednie proporcje zaburzone przez odkładający się tłuszcz. Podczas takiego zabiegu w zależności od obszaru można usunąć jednorazowo nawet kilka litrów tłuszczu co daje widoczny rezultat już po jednym zabiegu. Po przebytej liposukcji pacjent przechodzi okres rekonwalescencji. Jest to ingerencja chirurgiczna, więc ból oraz opuchlizna są naturalnym zjawiskiem. Klinikę można opuścić zazwyczaj następnego dnia choć jest to uzależnione indywidualnie od każdego pacjenta, ilości i obszaru przeprowadzonej liposukcji, a także wieku. Gdy już opuchlizna zejdzie, a skóra przystosuje się do nowego rozmiaru możemy cieszyć się efektami.

Sylwetka jest wymodelowana, a obwód w pasie może być mniejszy o kilka centymetrów. Mniej widoczny efekt, może być widoczny wśród osób powyżej 50 tego roku życia, gdyż ich skóra nie jest już na tyle elastyczna aby dopasować się do nowego kształtu .Tłuszcz odessany podczas liposukcji można ponownie wykorzystać, np do powiększenia biustu lub pośladków. Cena liposukcji waha się od kilku do kilkunastu tysięcy w zależności wielkości obszaru usuwanej tkanki. Jeśli jednak oczekujemy wspaniałych efektów to zdecydowanie warto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here