Liposukcja

Liposukcja ultradźwiękowa to bezinwazyjny, alternatywny dla skalpela i liposukcji, zabieg modelujący sylwetkę, polegający na działaniu zewnętrznego źródła ultradźwięków o określonej mocy bezpośrednio na podskórną tkankę tłuszczową wybranej partii ciała. W wyniku wibracji ultradźwiękowych wysokiej częstotliwości wzrasta metabolizm komórek, rozdrabniane są wszelkie zwapnienia, przyspieszone jest krążenie krwi, zwiększa się usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, aktywowane są różne enzymy w komórkach. Liposukcja ultradźwiękowa nie nadaje się do znacznego zmniejszenia masy ciała klienta, nie jest również zabiegiem leczącym nadwagę. Zadaniem liposukcji ultradźwiękowej jest redukcja złogów tłuszczu oraz cellulitu, a celem jest modelowanie sylwetki.

Masz dodatkowe pytania ?

Zadzwoń do nas ! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości !

Liposukcja ultradźwiękowa - Najważniejsze Informacje

Idealna sylwetka i proporcje ciała to marzenie wielu osób. W dobie propagowania zdrowego trybu życia, udziału w maratonach i ogólnej presji bycia `fit` wiele osób decyduje się na podjęcie wyzwania, ścisłą dietę i regularne ćwiczenia fizyczne. Jednak zdarza sie tak, że pomimo wszelkich starań tkanka tłuszczowa nie znika z pewnych partii ciała. Idealnym rozwiązaniem jest tu liposukcja ultradźwiękowa, która zaliczana jest do najskuteczniejszych nieinwazyjnych zabiegów odchudzających medycyny estetycznej.

Liposukcja ultradźwiękowa - dla kogo ?

Wskazaniem do liposukcji ultradźwiękowej jest chęć redukcji tkanki tłuszczowej, wymodelowanie sylwetki, pobudzenie przemiany materii, eliminacja cellulitu, rozstępów czy blizn zanikowych oraz zwiększenie elastyczności skóry. Razem z serią liposukcji ultradźwiękowych powinniśmy zastosować zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną.

Liposukcja jest skutecznym wspomaganiem odchudzania, szczególnie jeżeli w niektórych partiach ciała mimo dobremu odżywianiu i ćwiczeniom fizycznym nie możemy zredukować odkładającego się tłuszczu. Szczególnie korzystne efekty są u osób cierpiących na otyłość miejscową. Liposukcja ultradźwiękowa, nazywana również kawitacyjną przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą się pozbyć nadmiaru tłuszczu w newralgicznych miejscach. Jest to metoda uznawana za bezpieczną lecz istnieją pewne ograniczenia, które należy omówić z osobą wykonującą zabieg. Do głównych przeciwskazań zalicza się tu: ciąża oraz karmienie piersią, rozrusznik serca czy gruźlica.

Liposukcja ultradźwiękowa na czym polega zabieg

Liposukcja ultradźwiękowa zmniejszenia nagromadzoną tkankę tłuszczową poprzez rozerwanie komórek tłuszczowych za pomocą mechanicznej kawitacji tkanki tłuszczowej falami ultradźwiękowymi.
Pole ultradźwięków wprawia tkankę w wibracje, powodując w ten sposób tarcie pomiędzy cząsteczkami, które wchłaniają energię mechaniczną, prowadząc do wtórnej produkcji ciepła. Wytworzona energia powoduje uszkodzenie komórki tłuszczowej i jej rozbicie. Uwolnione w ten sposób tłuszcze są transportowane przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulegają przemianie materii i są naturalnie wydalane z organizmu.

Liposukcja ultradźwiękowa co należy wiedzieć.

Co warto wiedzieć przed wykonaniem zabiegu?
Liposukcja ultradźwiękowa nie jest receptą na kwestie otyłości, ale może znacznie wspomóc w redukcji zbędnych kilogramów. Minimum 2 dni przed wykonaniem zabiegu należy pić od 2 do 2,5 litra wody dziennie. Zaletami liposukcji kawitacyjnej jest jej bez inwazyjność, bezbolesność, a także to że może być wykonywana również na skórze wrażliwej. W zależności od partii, którą poddajemy zabiegowi trwa on od 20 do 60 minut. Aby uzyskać optymalny efekt proponuje się od 5 do 10 zabiegów przeprowadzanych raz w tygodniu. Przed rozpoczęciem serii jest to uzgadniane z osobą wykonującą zabieg uwzględniając oczekiwania pacjenta oraz predyspozycje indywidualne.

Jak długo trwa zabieg i jak często można go wykonywać?

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji ani pozostawania w domu, nie odczuwa się żadnego bólu po zabiegu, a powierzchnia skóry pozostaje gładka i nienaruszona.
W zależności od miejsca poddanego zabiegowi i ilości tkanki tłuszczowej zabieg wykonywany jest przez 15 do 30 minut jedna partia ciała. Program terapii czyli ilość zabiegów i ich częstotliwość kosmetolog ustala indywidualnie z klientem.
Zazwyczaj wykonuje się serie zabiegów w odstępach tygodniowych. W przypadku wyjątkowo dużego nagromadzenia tkanki tłuszczowej zabieg liposukcji ultradźwiękowej można wykonywać 2 razy w tygodniu. W serii jest zazwyczaj do 10 zabiegów a powtarza się ją po 6 miesiącach.
Zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego raz w miesiącu. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla Pań i Panów.

Liposukcja ultradźwiękowa z innymi zabiegami

- Radiofrekwencja – bezpośrednio przed zabiegiem
- Podczerwień IR- bezpośrednio przed zabiegiem
- Drenaż limfatyczny – bezpośrednio po zabiegu
- Endomasaż – bezpośrednio po

Masz dodatkowe pytania ?

Zadzwoń do nas ! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości !

Czy liposukcja ultradźwiękowa jest bezpieczna?

Bezpieczeństwo zabiegu liposukcji ultradźwiękowej zostało potwierdzone badaniami klinicznymi i certyfikatami CE. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, w jego trakcje można jedynie odczuwać lekkie swędzenie bądź pieczenie i może pojawić się na skórze chwilowe zaczerwienienie. Fale ultradźwiękowe nakierowywane są bezpośrednio na tkankę tłuszczową, której chcemy się pozbyć. Odseparowując ją od tkanek okalających. Nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia tkanki łącznej, nerwów czy naczyń krwionośnych. Po przeprowadzeniu zabiegu możliwy jest natychmiastowy powrót do codziennych obowiazków.

Efekty liposukcji ultradźwiękowej

Efekty możemy zauważyć już po pierwszym zabiegu, ale ważne jest, aby wykonać całą serię wizyt. Aby jak najskuteczniej zrealizować plan wymodelowania sylwetki konieczne jest zastosowanie również diety nisko tłuszczowej oraz aktywność fizyczna dzięki czemu przyspieszamy spalanie tkanki tłuszczowej. Ultradźwięki o niskiej częstotliwości działają na głębokie warstwy skóry dzięki czemu mają dobry wpływ na cały organizm . Zapewniają efekt termiczny, zamiana jest energii w ciepło działa znieczulająco oraz relaksująco i ujędrnia skórę.

Liposukcja ultradźwiękowa z innymi zabiegami

- Radiofrekwencja – bezpośrednio przed zabiegiem
- Podczerwień IR- bezpośrednio przed zabiegiem
- Drenaż limfatyczny – bezpośrednio po zabiegu
- Endomasaż – bezpośrednio po

Liposukcja ultradźwiękowa efekty

- redukcja tkanki tłuszczowej
- wyszczuplenie
- modelowanie sylwetki
- ujędrnienie skóry
- likwidacja cellulitu
- odżywienie skóry i tkanek głębiej położonych
- pobudzenie krążenia
- uelastycznienie skóry
- stymulacja przemiany materii
- zwiększenie dyfuzji przez błony komórkowe
- działa przeciwobrzękowo
- redukuje tkankę tłuszczową w miejscach trudno dostępnych


Liposukcja Przeciwwskazania

- nowotwory
- ciąża, laktacja
- gruźlica, choroby wątroby
- zaburzenia rytmu serca, niewydolność krążenia
- ostre stany zapalne, stany gorączkowe
- obecność w tkankach ciał obcych, metalicznych,
- rozrusznik serca, zastawka
- osteoporoza, zaawansowana miażdżyca
- choroby przewlekłe głównych narządów wewnętrznych
- menstruacja

Masz dodatkowe pytania ?

Zadzwoń do nas ! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości !

Call Now Button