Mezoterapia

Mezoterapia mikroigłowa polega na intensywnym, bardzo gęstym i odpowiednio głębokim nakłuwaniu wybranych okolic twarzy lub innych części ciała, które chcemy poddać regeneracji. Podczas jednego zabiegu na twarzy powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć. Nakłuwanie skóry za pomocą igieł o odpowiedniej długości powoduje w jej obrębie mikrourazy i mikrokrwawienia. Krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. W wyniku tego dochodzi do uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu. Ma to kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek. Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, który można wykonać na twarzy ale też na całym ciele.

Masz dodatkowe pytania ?

Zadzwoń do nas ! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości !

Mezoterapia mikroigłowa efekty

Mezoterapia mikroigłowa zmusza skórę do intensywnej regeneracji. Wywołany stan zapalny powoduje dość intensywne, ale bezbolesne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry.
Jest to zjawisko naturalne i ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni. Wykonanie serii zabiegów mezoterapii mikroigłowej skutkuje poprawą zarówno strukturalną, jak i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji.
Zabiegi mezoterapii mikroigłowej ujędrniają skórę, niwelują blizny po przebytym trądziku, redukują drobne zmarszczki i przebarwienia. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje nie tylko redukcję istniejących zmarszczek, ale także to, że popękane naczynka stają się mniej widoczne. To samo dotyczy zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.
Efekty mezoterapii mikroigłowej widoczne są dopiero po pewnym czasie. Najlepsze rezultaty przynosi seria 4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach co 2-4 tygodnie.

Mezoterapia mikroigłowa jak przebiega zabieg

Mezoterapia mikroigłowa może być wykonana za pomocą tzw. derma rollerów lub urządzenia DermaPen. Derma rollery to urządzenie wykonane najczęściej z tworzywa sztucznego i wyposażone w obrotowy wałek oraz rączkę. Wałek posiada na swojej powierzchni małe igiełki wykonane zazwyczaj ze stali chirurgicznej. Są one bardzo cienkie, ułożone w kilku rzędach i mogą mieć różną długość. DermaPen to urządzenie, które jest wyposażone w 12 igieł, które frakcyjnie nakłuwają skórę.
Zarówno derma rollery, jak i DermaPen służą do kontrolowanego uszkodzenia naskórka poprzez jego mechaniczne nakłuwanie. Metoda ta określana jest często mianem terapii indukującej tworzenie się kolagenu (ang. CIT– Collagen Induction Therapy), ponieważ stymulacja skóry właściwej przy pomocy rollera prowadzi do powstawania w niej nowych włókien kolagenowych i elastyny, a w efekcie regenerację i odmłodzenie. DermaPen i rollery mogą być stosowane na dużych obszarach ciała: na twarzy (łącznie z powiekami), szyi, dekolcie, ramionach, grzbietach dłoni, brzuchu, pośladkach i udach.

Możliwe działania niepożądane

- może pojawić się rumień
- świąd
- zaczerwienienie skóry,
- strupy, których pod żadnym pozorem nie wolno zdrapywać, pozostawić do samo regeneracji
- może pojawić się łuszczenie skóry, należy to pozostawić do ustąpienia

Mezoterapia nie zaleca się:

- bezpośredniej ekspozycji na silne światło słoneczne
- kąpieli słonecznych,solarium przez 5-10 dni po zabiegu
- sauny suchej i parowej przez minimum 3-5 dni od zabiegu
- spożywania alkoholu i leków rozrzedzających krew 24h
- makijażu na obszarze zabiegowym do momentu ustąpienia wszystkich objawów niepożądanych.

Przeciwwskazania

- aktywne infekcje ( wirusowe, bakteryjne, grzybicze)
- nadczynność tarczycy
- tendencja do opryszczki – ew. leki p/wirusowe
- ciąża, laktacja
- stosowanie leków przeciw krzepliwości np. Aspiryny),
- cukrzyca
- choroby krwi ( anemia, małopłytkowość )
- nowotwory
- choroby skóry
- świeże blizny


Masz dodatkowe pytania ?

Zadzwoń do nas ! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości !

Call Now Button