Oczyszczanie Wodorowe

Oczyszczanie wodorowe twarzy polega na wprowadzeniu pod skórę cząsteczek wodoru przy pomocy strumienia wody pod zwiększonym ciśnieniem. Wodór jest najlżejszym i najmniejszym pierwiastkiem, jaki występuje w przyrodzie. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom może skutecznie przenikać do głębszych warstw naskórka, aby zneutralizować wolne rodniki odpowiedzialne za proces starzenia się skóry. Oczyszczaniu sprzyja też zjawisko elektroporacji, które otwiera kanały w skórze, ułatwiając dostęp do jej głębokich warstw.

Masz dodatkowe pytania ?

Zadzwoń do nas ! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości !

Oczyszczenie wodorowe - Najważniejsze Informacje

Oczyszczanie wodorowe twarzy polega na wprowadzeniu pod skórę cząsteczek wodoru przy pomocy strumienia wody pod zwiększonym ciśnieniem. Wodór jest najlżejszym i najmniejszym pierwiastkiem, jaki występuje w przyrodzie. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom może skutecznie przenikać do głębszych warstw naskórka, aby zneutralizować wolne rodniki odpowiedzialne za proces starzenia się skóry. Oczyszczaniu sprzyja też zjawisko elektroporacji, które otwiera kanały w skórze, ułatwiając dostęp do jej głębokich warstw. Zabieg pomaga zniwelować przebarwienia cery, poprawia jej napięcie i spłyca drobne zmarszczki. Udowodniono też korzystny wpływ oczyszczania wodorowego na trądzik różowaty – skutecznie łagodzi stany zapalne skóry. Procedura może być z powodzeniem wykonywana u osób z cerą bardzo wrażliwą, naczynkową czy skłonną do nadmiernego wydzielania sebum. Oczyszczanie wodorowe pomaga usuwać zaskórniki i inne zanieczyszczenia porów.

Oczyszczanie wodorowe na czym polega zabieg

OCZYSZCZANIE WODOROWE TWARZY SKŁADA SIĘ Z KILKU ETAPÓW (w zależności od rodzaju skóry):

• Etap I - demakijaż
– podstawą dobrze wykonanego zabiegu jest dokładny demakijaż twarzy. Nałożenie żelu następnie przemasowanie aby dobrze oczyścić skórę, zmycie. Na oczyszczoną skórę nałożenie toniku aby wyrównać pH.

• Etap II - peeling
Nałożenie peelingu enzymatycznego. Ma to na celu dogłębne oczyszczenie skóry, złuszczenie warstwy rogowej naskórka oraz zneutralizowaniem nadmiaru wolnych rodników. Dzięki temu uzyskamy lepsze efekty zabiegu z aktywnym wodorem.

• Etap III - peeling kawitacyjny
wykonanie zabiegu z użyciem szpatułki do peelingu kawitacyjnego i waciku z tonikiem. W momencie zetknięcia wilgotnej skóry z ultradźwiękami tworzą się mikropęcherzyki, które następnie ulegają rozpadowi. Wynikiem tego jest rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka.

• Etap IV - oczyszczanie wodorowe
Dotlenienie, neutralizacja wolnych rodników za pomocą otrzymanego w procesie elektrolizy aktywnego wodoru. Wolne rodniki wiążą się z dostarczonymi jonami wodoru tworząc tak potrzebne skórze wodę i czysty tlen. Dzięki niewielkim rozmiarom pierwiastka i małej masie, wodór może zostać wprowadzony do głębokich warstw.

• Etap V - hydrabrazja
Zwana również mikrodermabrazją wodną, to zabieg bezinwazyjnego złuszczenia warstwy rogowej naskórka bez naruszenia skory właściwej. Przy pomocy specjalnej głowicy wyrzucany jest pod ciśnieniem pył wodny złuszczający naskórek, następnie dochodzi do jego zasysania razem z łojem, wągrami i zaskórnikami.

• Etap VI - infuzja tlenowa
Dotlenienie, które ma ułatwiać wprowadzenie antyoksydantów zawartych w ampułkach. Tlen wspomaga cyrkulację i absorpcję substancji aktywnych, stymuluje także wytwarzanie elastyny i kolagenu.

Uruchomienie głowicy spowoduje wtłaczanie strumienia powietrza sprężonego, które wytwarza tarcie na powierzchni skóry, powodując złuszczenie martwego naskórek, tym samym ułatwiając penetrację substancji aktywnych zawartych w ampułce do głębszych warstw skóry. Zadaniem substancji aktywnych jest zabezpieczenie skóry przed ponownym wytworzeniem nadmiaru wolnych rodników, a także przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Etap VII - oxybrazja
Oxybrazja jest określana jako peeling tlenowo-wodny, gdyż powoduje usunięcie zanieczyszczeń i złuszczenie martwych komórek naskórka z powierzchni skóry. Do oxybrazji wykorzystuje się tą samą głowicę co do Infuzji tlenowej tylko preparatem wspomagającym jest sól fizjologiczna.

• Etap VII - sonoforeza
Wprowadzenie substancji aktywnych do przestrzeni międzykomórkowej, w głębsze warstwy skóry, za pomocą głowicy emitującej ultradźwięki. Doprowadza ona do drgania komórek, wywołuje efekt termiczny, relaksację struktur komórkowych, odprężenie mięśni i pobudza krążenie krwi oraz limfy.

Częstotliwość ultradźwięków wynosi 20000 Hz. Ultradźwięki wnikają w głębokie warstwy skóry. Do wyboru podczas zabiegu mamy dwa rodzaje fal ultradźwiękowych -fala ciągła - w sposób ciągły przenika do skóry, bez przerwy na nią oddziałując - fala przerywana.

• Etap VIII – fala radiowa
zabieg anty-aging, czyli lifting wykorzystujący bipolarną falę radiową. Uzyskany w ten sposób efekt termiczny stymuluje tkanki i włókna kolagenowe, a w rezultacie poprawia elastyczność i wygładza skórę. Fala radiowa emituje prąd wysokiej częstotliwości. Energia elektryczna zamieniana jest na elektromagnetyczną, która dociera do tkanek powodując podgrzanie ich. Zjawisko to nazywane jest diatermią czyli wytworzenie ciepła wewnątrz tkanek, a niedostarczane z zewnątrz. Zabieg polega na podgrzewaniu włókien kolagenowych powodując ujędrnienie.

• Etap IX – masaż głowicą ,,zimny młotek”
zastosowanie tego zabiegu ma na celu wyciszenie skóry po podrażnieniu czy mocnym zaczerwienieniu. Powoduje także zwężenie ujść gruczołów łojowych i złagodzenie skóry.

• Etap XI – OzonoSkin
polega na podgrzaniu tkanek głębokich za pomocą prądu. Prąd posiada wysokie napięcie ale przy tym niskie natężenie ( do 1 mA. Działanie oczyszczające, antybakteryjne i bakteriobójcze (stąd często urządzenie jest wykorzystywane w ramach przygotowań do zabiegu, ale i po zabiegu, gdy konieczna jest dezynfekcja skóry), przyspieszające proces regenerowania się naskórka,

Oczyszczanie wodorowe czas zabiegu

Czas zabiegu ok 1.5 h

Częstotliwość W zależności od potrzeb skóry. 1 na 2-4 tygodnie w serii 3-4 zabiegi.

Cena: Oczyszczanie wodorowe 250 zł
Oczyszczanie wodorowe + kwas 300 zł

Oczyszczanie wodorowe efekty zabiegowe

- wyeliminowanie szkodliwych wolnych rodników,
-wyrównanie kolorytu skóry,
- poprawę elastyczności,
- poprawę gęstości i jędrności skóry,
- dotlenienie skóry właściwiej,
- oczyszczenie porów,
- złuszczenie obumarłych warstw naskórka,
- złagodzenie stanów zapalnych,
- regulacja wydzielania sebum,
- redukcja przebarwień,
- stymulacja powstawania włókien kolagenowych,
-zwiększenie metabolizmu skóry.

Masz dodatkowe pytania ?

Zadzwoń do nas ! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości !

Oczyszczanie wodorowe wskazania

-rozszerzone pory,
-zaskórniki,
-skóra szara, pozbawiona blasku,
-oznaka przedwczesnego starzenia się,
-skóra zmęczona o nierównym kolorycie,
-skóra łojotokowa,
-skóra wrażliwa, nad reaktywna.

Oczysczenie wodorowe Przeciwwskazania

-choroby nowotworowe,
-ciąża,
-gorączka, stan zapalny,
-obecność ciał obcych, metalicznych w miejscu zabiegowym, epilepsja,
-rozrusznik serca,
-zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
-uszkodzenia i podrażnienia skóry,
-nadwrażliwość na prąd elektryczny,
-zażywanie retinoidów w ciągu 6 miesięcy, -trądzik w ciężkiej postaci,
-botoks wykonywany w ciągu 6 miesięcy,
-wypełniacze
– kwas hialuronowy w ciągu 24h,
-wykonanie w ciągu ostatnich 6-24 miesięcy
zabiegów medycyny estetycznej, -zmiany skórne niewiadomego pochodzenia,
-zabiegi mezoterapii igłowej w ciągu 3 miesięcy,
-zabiegi laserowe w ciągu 6 miesięcy.

Masz dodatkowe pytania ?

Zadzwoń do nas ! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości !

Call Now Button