Liposukcja – Co należy wiedzieć? Najczęściej zadawane pytania

0
2506
liposukcja ultradzwiekowa

Czym jest liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa zwana również kawitacyjną jest na obecną chwilę jednym z najpopularniejszych zabiegow medycyny estetycznej. Polega na usuwaniu złogów zbędnej tkanki tłuszczowej ciężkiej do zlikwidowania poprzez dietę i aktywność fizyczną bez użycia skalpela. Jest zatem metodą bezbolesną i bezwinwazyjną, a zarazem efektywną w celu wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki.

Jak przebiega zabieg liposukcji ultradźwiękowej?

Do rozbicia komórek tłuszczowych wykorzystuje się aparat generujący fale ultradźwiękowe przekazywane do wewnątrz tkanek za pomocą głowic, których energia wykonuje masaż głębszych warstw tkanek i oddziela tłuszcz.

Na pierwszym etapie zabiegu głowica uwalnia promienie podczerwieni aby upłynnić tkanki tłuszczowe. Następnie w drugim etapie stosuje sie fale ultradźwiękowe które rozrywają tkanki tłuszczowe. Tak uwolnione i oddzielone tkanki tłuszczowe zostają w sposob naturalny przetransportowane do wątroby gdzie na skutek procesów przemiany materii zostają rozłożone i wydalone z organizmu.

Niszczenie tkanek tłuszczowych nie powoduje jakichkolwiek uszkodzeń w tkance łącznej, naczyniach krwionośnych czy nerwach.

Czy liposukcja kawitacyjna jest bolesna?

Podczas zabiegu odczuwa sie ciepło działające na mięśnie relaksująco i znieczulająco. Zastosowane zostają rownież preparaty odżywiające i pielęgnujące skórę która dzięki działaniu zabiegu lepiej absorbuje substancje co zwiększa jedrność i napięcie ciała.

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Nie odczuwamy dolegliwosci, a skóra nienaruszona cięciami jest gładka i napięta.

Na jakich obszarach ciała można wykonać zabieg?

Dużym plusem liposukcji kawitacyjnej jest to, że można ją wykonać praktycznie na każdym obszarze ciała.

Najczęściej jest ona wykonywana na brzuchu, pośladkach, talii, udach, podbródku, ramionach, środkowej częsci kolan czy na odcinku ledźwiowym pleców.

Jak często można wykonywać zabieg?

Najlepsze efekty można osiągnać przy regularnym stosowaniu zabiegów. W zależnosci od wielkości obszaru ciała zabieg trwa od 15 do 60 minut. Powinno sie wykonać serię zabiegów w odstępach tygodniowych. W przypadku dużych złogów tkanki tłuszczowej zabieg liposukcji kawitacyjnej można wykonywać 2 razy w tygodniu. Serie mają zazwyczaj  od 6 do 10 zabiegów. Zalecane jest również wykonywanie zabiegów przypominajacych raz w miesiacu.

Dla kogo przenaczona jest liposukcja kawitacyjna?

W odróżnieniu od liposukcji chirurgicznej metoda ultradźwiękowa jest jedną z najbezpieczniejszych dla człowieka. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla Pań jak i Panów. Nie należy jej wykonywać podczas menstruacji, w czasie ciąży oraz karmienia piersia. Nie zaleca się również stosowania u osób z chorobami serca, zaburzeniem krążenia, padaczką czy cukrzycą, przy chorobach przewlekłych czy osteoporozie.

Jakie efekty daje liposukcja ultadźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa nie jest zabiegiem leczącym nadwagę czy zamiennikiem diety. Kawitacja ultradźwiękowa redukuje tkankę tłuszczową i wspomaga modelowanie sylwetki. Dodatkowo ujędrnia skórę, poprawia metabolizm, pobudza  krążenie krwi i nie powoduje efektu jo-jo. Stosowana jest również jako zabieg zwalczający cellulit.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here