Kriolipoliza – Obalamy mity !

0
9065
kriolipoliza body evolution ursus
kriolipoliza body evolution ursus

Kriolipoliza skuteczny zabieg czy tylko modna fanaberia ?

W internecie, na blogach oraz Instagramie można znaleźć  różne opinie na temat zabiegu kriolipolizy.  Niektóre osoby są zachwycone, inne uważają ze to strata pieniędzy. Jak jest naprawdę ? Przedstawimy Wam rzetelne argumenty, które być może wpłyną w przyszłości na Waszą decyzje . 

Kriolipoliza – jako zabieg – została wymyślona i opracowana przez amerykańskich naukowców, jako odpowiedź na „ zasłyszane miejskie legendy”, w których pojawiały się informacje nt. wpływu ujemnych temperatur na tłuszcz oraz inne tkanki skóry i mięśni. Naukowcy bazując tylko i wyłącznie na własnych przeprowadzonych eksperymentach – a nie zasłyszanych opowieściach – doszli do bardzo ciekawych wniosków. Przede wszystkim okazało się, że odpowiednio niska temperatura niszczy wyłącznie tkanki tłuszczowe w ciele człowieka, zaś inne tkanki mięśniowe pozostają bezpieczne. Efektem prac naukowców jest protokół, wskazujący o skuteczności kriolipolizy w walce z komórkami tłuszczowymi.

Dlaczego więc kriolipoliza nie działa na nas wszystko jednakowo skutecznie ?

Według naszej opinii osoby niezadowolone z efektów przeprowadzonej kriolipolizy, to osoby, które źle dobrały dla siebie zabieg . Należy pamiętać ze Kriolipoliza to zabieg, który niszczy tkankę tłuszczowa a nie odchudza . Osoby z dużą nadwagą powinny w pierwszej kolejności skorzystać z porad dietetyka, a kriolipoliza może zadziałać wspomagająco . Osoby bardzo szczupłe z natury nie zostaną ,,jeszcze bardziej odchudzone”, a osoby, które już się odchudziły i pozostała tylko luźna skóra również nie zobaczą efektów ponieważ kriolipoliza niszczy wyłącznie tłuszcz.

Dla kogo zatem jest kriolipoliza ?

Kriolipoliza jest przeznaczona dla osób, które zmagają się z miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczową. Niska temperatura niszczy tłuszcz, a następnie rozkłada się on w organizmie. Proces ten w całej swoje rozciągłości trwa nawet do około kilku tygodni, aż do całkowitego wydalenia tłuszczu z organizmu (około 6-8 tygodni).

Ponadto ogromnie ważne jest miejsce, gdzie wykonujemy zabieg.  Warto wybierać profesjonalne salony kosmetyczne, oraz studia modelowania sylwetki, które funkcjonują od dawna oraz  cieszą się pozytywnymi opiniami , mają wykwalifikowany szkolony na bieżąco personel oraz oczywiście odpowiednie urządzenia wraz z atestem.

Ciekawostka ☺

Zdarza się (nie zawsze), że klientki zauważają poprawę jędrności w miejscach, gdzie nie doszło do przyłożenia głowicy. Dzieje się tak, ponieważ nawet miejscowe schłodzenie ciała poprawia nasz metabolizm i przemianę materii ;)) Po zabiegu kriolipolizy, po około 2 tygodniach w miejscu zabiegowym należy wykonać masaż manualny/bańka chińską lub na RollSlim aby pogłębić efekt kriolipolizy.

Czy mogą wystąpić efekty uboczne?

Mimo ze kriolipoliza jest bezpiecznym i bezbolesnym zabiegiem może niekiedy nieść za sobą skutki uboczne. Najczęściej jest to uczucie odrętwienia w miejscu schładzania a w niektórych przypadkach może zrobić się siniak , są to jednak sporadyczne przypadki . Kwestia indywidualna każdego pacjenta 🙂

Jakie mogą być skutki źle wykonanego zabiegu, za niską cenę ?

Najczęściej używanym chwytem marketingowym są reklamy ,, kriolipoliza w 15 min” lub ,,kriolipoliza na całe ciało” lub ,,super mega sprzęt osiąga -20C”

Decydując się na takie zabiegi ryzykujemy w najlepszym wypadku tym, że nie przyniesie oczekiwanych rezultatów 🤷🏻‍♀Natomiast sprzęt, który osiąga baaaardzo niskie temperatury niekoniecznie jest lepszy, ważne jest aby utrzymywał stałą temperaturę przez cały czas chłodzenia. Kriolipoliza  wykonana nieumiejętnie ( osiągnięcie zbyt niskiej temperatury) może doprowadzić do trwałej martwicy wszystkich komórek nie tylko tłuszczowych .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here